Chorobliwa zazdrość o partnera, który wychodzi z kolegami

czy kiedy mój mąż wychodzi z kolegami a ja całą noc nie moge spac wyobrażam sobie nie wiadomo co, wariuje, wściekam się, histeryzuje, płacze można nazwać chorobliwą zazdrością? jak to zmienić? on wraca przytula mowi ze tesknił a ja wariuje bo jak go nie ma to rozne rzeczy przychodza mi do głowy...to jest bardzo męczące i chce to zmienić ale nie wiem jak :( prosze o pomoc zanim nasz związek się rozpadnie.

Trudno powiedzieć, czy jest Pani chorobliwie zazdrosna bez rozmowy na temat tego, jakie myśli i uczucia pojawiają się u Pani w opisywanych sytuacjach. Dodatkowo warto, żeby zastanowiła się Pani, co bardziej Pani przeszkadza, czy doświadczane uczucia, "wariowanie", jak Pani to nazwała, czy zachowanie męża. W każdym z przypadków rozwiązanie będzie zupełnie inne, ale warto dokładnie ustalić, co dokładnie chce Pani, żeby się zmieniło i czy ta zmiana jest w ogóle możliwa.

Czy mąż wychodzi na krócej, a Pani nocą myśli?
Czy też wychodzi na całą noc, a Pani czeka?
Ma Pani prawo oczekiwać, żeby mąż noce spędzał w domu, a nie poza...
Jak mąż reagowałby na całonocne pobyty Pani poza domem?
Tak, czy inaczej - chyba powinniście pójść do psychologa na terapię małżeńską, bo sygnały sa niepokojące.
Pozdrawiam.