Ciągłe myślenie o przyszłości

Witam mam strasznie męczący problem z którym nie umiem sobie poradzić-głównie chodzi o to, że np: dzieje się coś przyjemnego w danym momencie a ja myślę o tym, że i tak to przeminie i od razu odczuwam dziwne uczucie. Nie umiem żyć teraźniejszością bo ciągle siedzi mi przyszłość. Nigdy tak nie miałem, nie mam problemów mam idealne życie-tak nagle. Prosze o pomoc

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Podobne zaburzenie może mieć źródło nerwicowe (lękowe) i/lub osobowościowe. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przeanalizowania możliwych przyczyn trudności jak i możliwości poradzenia sobie z nimi.

W życiu są fajne tylko chwile .... widocznie to Pani sobie uświadomiła. Można sobie gadać godzinami z Psychologami ale to nie zmieni faktu że te chwile miną. Pocieszające jest że będą następne.

Witam,
z przesłanego opisu wynika, że myśli jakich Pani doświadcza są uciążliwe i powodują dyskomfort. Podobne objawy pojawiają się np. przy zaburzeniach lekowych. Niemniej portal internetowy nie jest odpowiednim miejscem do stawiania diagnoz. Z tego względu zachęcam, aby udała się Pani do specjalisty (psychoterapeuty/psychologa, ewentualnie psychiatry), który będzie mógł zebrać szerszy wywiad na temat Pani doświadczeń. Wówczas też możliwe będzie ustalenie stosownego wsparcia lub pracy.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl