Jak planować teraźniejszość i przyszłość?

Jak przestać myśleć o przeszłości, a zacząć o teraźniejszości? Zniechęca mnie fakt, że nie mam wyrobionego nawyku rozwiązywania spraw na bieżąco ! Dotyczy to drobiazgów, których nie umiem sobie przebaczyć, typu nieuporządkowana torebka! Nie zaś najważniejszych rzeczy, typu przygotowanie śniadania dla 15 osób! (mieszkam w ośrodku z obowiązkowymi dyżurami w kuchni). Nieprawdopodobne mi się wydaje osiągnięcie jakiegokolwiek sukcesu! Nieprawdopobne mi się wydaje zaakceptowanie mnie przez kogoś!

Witam, wszystkie Pani pytania dotyczą Pani wewnętrznej struktury i tylko Pani moze poszukać na nie odpowiedzi i poszukać rozwiązań. Na pewno pomocą bedzie dla Pani psychoterapia, do której Pania zachęcam. Moze Pani skorzystac z pomocy w Poradni Zdrowia Pdychicznego. Pozdrawiam

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Często drobiazgi, które zakłócają życie w dużym nasileniu potrafią je znacząco uprzykrzyć i sprawić, że nie zrealizuje się ważnych życiowych celów. Psychoterapia pozwoli się przyjrzeć trudnościom i zaburzeniom od strony ich przyczyn. Ułatwi także pracę nad sobą i zmianę. A tym samym lepsze radzenie sobie z codziennością i odczuwanie większej satysfakcji z życia.

Witam,
Czasami drobiazgi odwracają naszą uwagę od czegoś większego, co mogłoby powodować w nas dyskomfort. Pani wypowiedź zawiera w sobie dużo myśli i przekonań o sobie, którym warto się przyjrzeć. Być może we współpracy z psychologiem będzie Pani mogła spróbować przeanalizować targające Panią wątpliwości i poszukać ich przyczyny. A to pierwszy krok do zmiany posiadanych mechanizmów i, być może, zredukowania doświadczanego dyskomfortu.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska