Ciąża i brak siły w mięśniach oraz problemy z mówieniem

Problemy z mówieniem i jedzeniem. Mam 20 lat, jestem w 5 miesiącu ciąży. Od ponad roku mam problemy z mięśniami, najpierw nie miałam siły w nogach potem w nogach i rękach teraz to trochę ustało ale pojawiły się problemy z jedzeniem: kiedy jem przytrzymuję usta ręką żeby się nie otworzyły bo wtedy wszystko wypadnie mi z buzi w dodatku od paru dni mam pogłębiający się problem z mówieniem. Mój język jest jakiś bezwładny. Mówię tak że ledwo można mnie zrozumieć. Co to może być? Gdzie powinnam iść?

Witam serdecznie. Trudno precyzyjnie wypowiadać się na temat Pani dolegliwości bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. W Pani przypadku konieczna jest wizyta u neurologa, który pokieruje całością diagnostyki. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty!