Ciąża w USG dopochwowym a wykluczenie ciąży w wyniku bHCG

Na wizycie u ginekologa podczas usg dopochwowego lekarz zauważył pęcherzyka podbony do ciazowego . Badanie hcg wykluczyli ciążę ale nadal nie mam miesiaczki , czy jest możliwe że wynik b hcg się mylił. Dodam że współżycia ostatni raz 21 września a ostatnia miesiące miałam 28września. Wizyta lekarza była 10 października.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby test był wiarygodny od stosunku do jego wykonania musi upłynąć co najmniej 14 dni. Teoretycznie w tym przypadku upłynęło więcej niż dwa tygodnie. Proponowałbym jednak powtórzyć oznaczenie.