Cko robić z tymi bólami I kłuciem brzucha?

Od paru 3 dni towarzyszy mi ból brzucha kuje mnie nisko po lewej stronie czuje jakby ktoś mnie tam uciskał ręką przy oddychaniu Leże tylko na plecach bo jak leżę na lewym boku to aż mam łzy w oczach Czuje ze ten ból promieniuje na prawa stronę i ogólnie cały brzuch Każda próba zrobienia kroku to ból ale jak stoję nie nie boli Każda próba nachylenia się tez sprawa ból Nie mogę się rozciągać ani naprężać sprawia mi to ogromny ból dodam ze jestem młoda dziewczyna w tym roku będzie 21 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro ból jest tak silny, to proszę jak najszybciej udać się do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności pokieruje Panią dalej.

Skoro każda próba zrobienia kroku wywołuje u Pani dolegliwości bólowe, to nie ma na co czekać. Przyczyn może być naprawdę wiele, a samo czekanie nie zniweluje bólu.

Ból brzucha po lewej stronie może oznaczać zapalenie trzustki, chorobę wrzodową, zapalenie żołądka, zapalenie przydatków, uchyłki jelita grubego, choroby śledziony, a nawet tętniaka aorty brzusznej. Proszę więc nie bagatelizować tego objawu i jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów, w którym znajdzie Pani więcej szczegółowych informacji dotyczących możliwych schorzeń: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.