Co robić z tym kłuciem pod piersią?

Witam mam 22 lata i do kilku dni odczuwam kłucie po lewej stronie pod piersią, niby nie było to takie mocne ale zaczyna się nasilać i cały dzień tak kuje z małymi przerwami Gdy leżę ból jest większy i promieniuje w dół i w górę Nie miałam robionych żadnych badań Nie denerwuje się jakos specjalnie staram się być spokojna bo myślałam że może to coś od tego jest spowodowane Gdy ćwiczę i się zmęczę też odczuwam to kłucie i w mniejszym i w większym stopniu Nie pisała bym tego tutaj gdyby mnie to nie zmartwilo, bo to zaczyna być pomału uciążliwe, ciężko mi jest się przekręcić na łóżku bo odczuwam ból i cała pierś mnie boli

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym. W opisie dolegliwości zwraca Pani szczególną uwagę na kłucie pod piersią po lewej stronie. Nasilenie tego bólu bywa różne i zależne od wysiłku fizycznego, który ma Pani w ciągu dnia. Jest to także ból promieniujący w trakcie leżenia. Dodatkowo ból towarzyszy Pani cały czas i nie ma chwili całkowitej przerwy. Z tego też względu należy zastanowić się nad wizytą u lekarza. Zapewne zostaną zlecone Pani podstawowe badania krwi (morfologia, OB, CRP) oraz moczu. Wykonane będzie też badanie fizykalne, a możliwe że lekarz zleci badanie RTG klatki piersiowej. Takie bóle mogą mieć różne podłoża. Zarówno przyczyną może być serce i jego nieprawidłowości, ale również różnego typu nerwobóle. Dlatego też jedynie wizyta u lekarza może dać odpowiedź na przyczynę Pani złego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/klucie-w-klatce-piersiowej-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zapalenia-oskrzeli-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.