Co jeść, by włosy przestały wypadać?

waze 42,5 kg wzrost 156 na karcie lekarskiej mam wpisane o ustalenie zdrowego odzywiania tylko co jesc ile i jak wlosy wypadajo mi garsciami stracilam wiekszo polowe nwm co robic biore witaminy zakupione w aptece i nic mi to nie daje czy moze mi pani powiedziec co jesc zeby przestaly mi wlosy wypadac zaznacze ze od 3 lat nie mam okresu i nie powiem nie mam sil moje samopoczucie jest zle czuje sie zmeczona i do tego mam trudnosci z zasypianiem bywa tak ze przez cale dwa trzy dni nie spie

Jeśli przyjmowane witaminy i suplementy nie pomagają (i były one polecane przez farmaceutę), to problem może być bardziej związany z zaburzeniami endokynologicznymi niż na tle żywienia. Zalecałabym wykonanie dokładnych badań morfologicznych oraz wizytę u endokrynologa który będzie mógł Pani pomóc w ustabilizowaniu gospodarki hormonalnej. Tym samym powinno dojść do ustąpienia problemów dermatologicznych i nadmiernego wypadania włosów. Pozdrawiam, dietetyk Marianna Hall