Co jeść na kolację, aby utrzymać wagę?

Witam. Chcialabym dowiedzieć się czy pszenna bulka z szynka i serkiem almette oraz awokado lub pomidorem to dobry pomysl na kolacje ?? Czy może to zaszkodzić sylwetce ? Co najlepiej spożywać na kolacje aby utrzymać wagę ? I czy jedzenie owoców wieczorem jest dobre ?

Witam serdecznie,

Nie zalecam w ogóle białego, pszennego pieczywa. Zamieni je Pani na razowe, z pełnego przemiału. białe pieczywo tuczy, nie ma żadnych cennych wartości odżywczych i a za to pełno chemii i spulchniaczy. Wszystkie cenne składniki zostają oczyszczone podczas produkcji białej maki. Pieczywo razowe za to jest bogate w wiele minerałów oraz błonnik, który jest bardzo ważny w naszej diecie ponieważ między innymi poprawia perystaltykę jelit, usuwa toksyny.

Jeżeli wędlina to tylko taka która ma jak najwięcej danego mięsa deklarowanego w nazwie wyrobu np szynka drobiowa z 10% zawartością drobiu - do kosza!

Serek Almette, Bieluch, Twój Smak sa w miarę w porządku i mogą stanowić zamiennik masła.

Na kolację nie zalecam awokado ponieważ ma sporo tłuszczu oraz nie należy jeść owoców ponieważ mają dużo cukrów prostych, które to pod koniec dnia kiedy przemiana materii zwalnia, moga sie odkładać.

Na kolacje najlepiej wybierać białko i węglowodany pochodzące z warzyw.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,
Kolacja powinna być zbilansowana, lekka oraz spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%.

Po więcej porad żywieniowych zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska