Co jest powodem bólu w klatce piersiowej trwającego od 2 lat?

Witam, od 2 lat mam ciągle bóle w klatce piersiowej uczucie pieczenia, uścisku (czasami połączone z silnym bólem lewej piersi). Bóle trwają całodobowo od momentu obudzenia az do zaśnięciem Często przy bólu pojawia się przyspieszony akcja serca, mocne uderzenia serca bez wzrostu pulsu. Ból potrafi wybudzic w nocy co połączone z wystraszeniem się przyprawia o zawal. Cały dzień czuje się zdezorientowana, ciężko mi się skupić na czym kolwiek. Miałam robione setki ekg (jedno podczas najsilniejsze bólu który nie pozwał usiedziec na miejscu), echo serca, pełno badań krwi, przwswietlenie klatki piersiowej, Holter ekg i ciśnieniowy, badane piersi, pełno innych badań w szpitalu które stwierdziły że jestem zdrowa. Jedyne co mi wciąż powtarzają to neuralgia Międzyzebrowa. I oto moje pytanie, czy ta neuralgia trwa cała dobę przez tyle miesięcy? Mam ja jakoś leczyć? Nikt do tej pory nie wyjaśnił mi gdzie mam z tym iść, jedynie kazali do psychiatry. Czy to napewno neuralgia? Może powinnam się jeszcze gdzieś zbadać? Z góry dziękuję za wysłuchanie i odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Paweł Szadkowski

Ból neuropatyczny występuje przeważnie w sposób ciągły i nasila się napadowo, czasem są to napady bardzo silnego przeszywającego bólu. Znamienny jest także charakter bólu, określany przez chorych jako rwący, piekący, palący, kłujący, przeszywający. Mogą też pojawiać się bolesne kurcze mięśniowe. W powstawaniu bólu uczestniczy układ współczulny; podrażnienie tego układu nasila dolegliwości. Ból neuropatyczny jest zazwyczaj bólem przewlekłym i towarzyszą mu różne objawy psychiczne i somatyczne spowodowane małą tolerancją i złą kontrolą bólu. Diagnostyką i leczeniem tego typu bólu powinien się zająć lekarz neurolog. Niewykluczone, że pani dolegliwości są objawem nerwicowym i dlatego warto udać się do lekarza psychiatry w celu porady.