Co jest powodem guzów u nasady kciuka?

Co jest powodem guzów /zgrubień/ u nasady kciuka i przegubu oraz dotkliwego bólu przy chwytaniu np. kubka. Zgrubienia sa przy obu kciukach, przy prawym większe./jestem praworęczna.

Renata GrzechociĹska

Trudno postawić przybliżoną diagnozę bez obejrzenia zmian. Mogą one świadczyć o chorobach reumatoidalnych np.rzs lub mogą to być np.gangliony. Dlatego proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszym postępowaniem.