Co jest powodem, że mam częste infekcje?

Witam. Od około 4-5 miesięcy mam dziwne wahania zdrowia. Nie mogę się w pełni wyleczyć,. bardzo czesto boli mnie gardło, uszy, oczy... Gdy już poczuje się lepiej, i od kilku dni wydaje mi się że jestem zdrowy łapię ponownie infekcję... Wyjście na dwór w czasie gdy wieje wiatr (pomimo ciepłej temperatury) niemal zawsze kończy się tym że przez kolejne dni ponownie czuje się gorzej (właściwie to już 20minut po takim spacerze czuje się gorzej). Podobnie jest np po myciu głowy. Ponadto od jakiegoś czasu baaardzo często około godziny 17-18 czuje siepło na twarzy i pod powiekami (pomimo że nie mam gorączki). Myslałem że było to spowodowane zimą gdyż o tej porze roku nie jest trudno o infekcje, jednak sytuacja utrzymuje się nawet teraz w niemal upalne dni. Bardzo proszę o opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowa diagnostyke