Co jest przyczyną moich dolegliwości na tle psychicznym?

Dzień Dobry! Otóż mam taki problem,iż od paru lat coś złego dzieję się w mojej psychice dostaję drgawek ciała,zimne poty,płytkie odychanie odniose się tak jakbym w jakjeś stany lękowe wpadał,niechęć do radości życia,smutek,gniew,myśli samobójcze,zaburzenia koncentracj i pamięci,odizolowanie od społeczeństwa,oznajmiam,że jestem bardzo blady i brak apetytu zapewne mam niedobór witamin...sam niewiem czy mam głęboką depresję,anemie czy cukrzyce albo zaburzenia tarczycy myślę,też czy niemam ataki paniki proszę o dogłębną analize i odpowiedź z góry dziękuję.

Dzień dobry,
Na podstawie Pana opisu wnioskuję, że ma Pan objawy depresji i zaburzeń lękowych, ale dokładna diagnoza wymaga obszerniejszego wywiadu i dlatego zachęcam Pana do wizyty u lekarza psychiatry. W przypadku zaburzeń z grupy lękowych (np. zab. lękowe z napadami paniki; zab. lęku uogólnionego) pacjenci doświadczają objawów somatycznych takich jak przykładowo u Pana - problemy z oddychaniem, drgawki, poty itp. Psychika i ciało tworzą jedną całość a między nimi istnieje obustronna komunikacja w związku z czym psychika może wpływać destrukcyjnie na ciało i odwrotnie. Jeśli ma Pan objawy mogące świadczyć o chorobach ciała jak np. anemia, cukrzyca, zab. tarczycy to warto zrobić morfologię krwi oraz udać się do lekarza rodzinnego celem wykluczenia tych chorób i ewentualnie skierowania na dodatkowe badania. Niektóre choroby ciała wpływają bardzo negatywnie na stan psychiczny np. zaburzenia hormonalne, zab. tarczycy itp. Na podstawie samego opisu niestety nie ustalę podłoża Pana objawów i nie wykluczę obecności chorób somatycznych, bo do tego potrzebne są badania. Sądzę, że jedno nie wyklucza też drugiego i obok przykładowo depresji można również cierpieć np. na anemię, niedobór witamin i wówczas obie choroby mogą być od siebie niezależne lub np. depresja ma charakter wtórny w stosunku do anemii lub niedoboru witamin. Podsumowując doradzałabym przebadanie się celem wykluczenia obecności chorób somatycznych a następnie udanie się do psychiatry celem konsultacji i postawienia ewentualnej diagnozy. Sądzę, że obecność myśli samobójczych, izolacja społeczna oraz inne objawy natury psychicznej wymagają u Pana konsultacji lekarskiej nawet niezależnie od obecności lub braku chorób somatycznych.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/