Co jest przyczyny bólu i zaczerwienienia gardła od kilku miesięcy?

Mój problem to czerwone i bolące od kilku miesięcy gardło. Morfologia i posiew na bakterie nic nie wykazały, czekam jeszcze na wynik w kierunku drożdży. Kilka tygodni temu pojawiły się bóle w okolicy żuchwy i uszu oraz mięśni szyi. Tomografia zatok wykonana jakieś 3 misiące temu nie wykazała większych zmian. Laryngolog stwierdził tylko, że gardło jest czerwone i że w gardle jest śluz. Przyczyna jak dotąd nie znana. GERD też wykluczony. Jakie badanie jeszcze można wykonać, aby postawić diagnozę ?

Po pierwsze gardło musi być czerwone a nie zielone bo my nie Marsjanie. Po drugie w gardle musi być śluz bo bez tego ani rusz.Po trzecie sam oceniam TK zatok więc je przyślij.Po czwarte drożdżyca czy grzybica nie boli. Po piąte sam pobieram wymazy głębokie z jamy nosowogardłowej w 30 dni po zakończeniu antybotykoterapii i odstawieniu wszelkich leków w tym głównie sterydów donosowych i tabletek na alergię.