Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest przyczyny bólu i zaczerwienienia gardła od kilku miesięcy?

Mój problem to czerwone i bolące od kilku miesięcy gardło. Morfologia i posiew na bakterie nic nie wykazały, czekam jeszcze na wynik w kierunku drożdży. Kilka tygodni temu pojawiły się bóle w okolicy żuchwy i uszu oraz mięśni szyi. Tomografia zatok wykonana jakieś 3 misiące temu nie wykazała większych zmian. Laryngolog stwierdził tylko, że gardło jest czerwone i że w gardle jest śluz. Przyczyna jak dotąd nie znana. GERD też wykluczony. Jakie badanie jeszcze można wykonać, aby postawić diagnozę ?
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 10 miesięcy temu

Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Po pierwsze gardło musi być czerwone a nie zielone bo my nie Marsjanie. Po drugie w gardle musi być śluz bo bez tego ani rusz.Po trzecie sam oceniam TK zatok więc je przyślij.Po czwarte drożdżyca czy grzybica nie boli. Po piąte sam pobieram wymazy głębokie z jamy nosowogardłowej w 30 dni po zakończeniu antybotykoterapii i odstawieniu wszelkich leków w tym głównie sterydów donosowych i tabletek na alergię.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety