Co mam robić z tym bólem kręgosłupa mając 20 lat?

Od września męczę się z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-piersiowym. Lekarz rodziny przepisał mi Naproxen oraz Sirdalud po czym skierował do neurologa. Neurolog kazał zastąpić Sirdalud Naproxenem do póki się nie skończy. Dodatkowo skierował na rehabilitacje której mija dzisiaj 3 dzień. Podczas przyjmowania Naproxenu ból tak jakby był mniejszy, gdy leki sie skończyły znów wszystko wróciło do stanu jak sprzed terapii. Po wykonaniu prześwietlenia nic niepokojącego nie zauważono. Ból nie ustaje do dzisiaj a rehabilitacja oraz leki nie zakończyły przygody z bólem. Z moich obserwacji zauważyłem ze ból występuje tylko w określonej pozycji, aby wywołać go muszę trochę sie powyginać, gdy już uda mi sie go wywołać mogę tak jakby „strzelić” kręgosłupem tzn tak jak strzela się np. palcami, aby ból znikł. Po tym „strzeleniu” przez jakiś czas ustawiając się w podobną pozycje nie odczuwam bólu. Nikt nie mogę mi pomoc wiec staram się uzyskać pomoc tutaj.

Szanowny Panie,

Diagnostyka zespołu bólowego kręgosłupa opiera się na wywiadzie, badaniu fizykalnym i badaniach obrazowych (najczęściej jest to rezonans magnetyczny).

Większość dolegliwości można opanować odpowiednią rehabilitacją. W pierwszej kolejności powinien Pan ponownie udać się do specjalisty, w celu uzyskania skierowania na badania obrazowe i wykluczenia ostrych stanów chorobowych.

Proszę także udać się do dobrego fizjoterapeuty, który przeprowadzi odpowiednie testy funkcjonalne, zlokalizuje przyczynę dolegliwości, przeprowadzi terapię manualną i dobierze odpowiednie ćwiczenia, które pomogą zapobiec nawrotowi bólu.