Bóle jak przy rwie kulszowej po laminektomii

Jestem 2,5 m-ca po laminektomii L1 oraz stabilizacji transpedikularnej Th-12, L-1, L- z powodu złamania wybuchowego niestabilnego L-1. operacja przeprowadzona po 3 tygodniach od urazu. Obecnie jestem po 1-ej rehabilitacji, caly czas mam bóle jak przu rwie kulszowej raz jedna strona raz druka, bóle przy siedzeniu. Nie odczuwam poprawy po rehabilitacji..

Witam,
podstawowym zaleceniem po jakiejkolwiek operacji czy po jakimkolwiek uszkodzeniu jest nie wprowadzanie się ból po to, żeby stworzyć tkankom warunki do gojenia się. przebywając w pozycji siedzącej dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia wszystkich struktur otaczających odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Proponuję udać się na badanie funkcjonalne do fizjoterapeuty, który zweryfikuje, która tkanka powoduje największe ograniczenia i promieniowanie bólu. Ba bóle kręgosłupa swoim pacjentom zalecam gorący termofor lub prysznic na miejsce bólu, dzięki czemu dochodzi do zablokowania informacji bólowej i w końcowym efekcie rozluźnienia. Dodatkowo po nagrzaniu (ma być czerwona plama po ok 10 min, proszę się nie poparzyć) można rozcierać bolące miejsca. Pozdrawiam