Co mogą oznaczać nieregularne miesiączki u 50-letniej kobiety?

Witam mam 50 lat i od jakiegoś czasu nieregularne miesiączki od 20.04mam miesiączkę która trwa do teraz.!!! czyli ponad 2 mies

Lek. Paweł Szadkowski

Może to być związane zarówno z "huśtawką" hormonalną, jaka istnieje w okresie około menopauzalnym, jak i może świadczyć o nieprawidłowym krwawieniu zawiązanych ze zmianami w macicy. Warto się udać do ginekologa w celu zbadania i w razie konieczności pobrania materiału do badania.