Starania o dziecko i nieregularne miesiączki

Witam! Od trzech miesięcy staramy się z mężem o drugie dziecko, jak dotąd bez rezultatów. Moje miesiączki były od zawsze nieregularne, dlatego trudno jest mi wyliczyć dni płodne. Teraz czekam na miesiączkę, objawy mam podobne jak co miesiąc, zmieniło się jedynie to, że zaczął boleć mnie kręgosłup. Jednego dnia bolą mnie jajniki a drugiego już nie. Okresu dalej brak, test robiłam tydzień temu i wyszedł negatywny. Zaczynam myśleć, że nie możemy mieć już więcej dzieci. Czy jestem zdrowa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sam fakt nieregularnych miesiączek nie świadczy o niepłodności. Wobec dalszego braku krwawienia sugeruję powtórzyć test ciążowy. W celu diagnostyki ew. zaburzeń hormonalnych wskazany jest kontakt z ginekologiem, jednak szczegółową diagnostykę niepłodności wdraża się dopiero po roku regularnego współżycia i niemożności zajścia w ciążę.