Co może być powodem powiększenia śledziony?

Witam. Mam powiększona sledzione do 145*55. Wynik ten utrzymuje się od 3 miesięcy ponieważ robie. Kontrolne wyniki badań usg co 3 tygodnie. Inne narządy nie są powiększone. Nie mam żadnych bólów . Nie czuję żadnego ucisku , nie mam raczej żadnych objawów. Morfologia krwi wyszła dobrze . Nie miałem żadnych infekcji bakteryjnych . Nie nadużywam alkoholu. Mam 180 cm. Wzrostu i ważę 80 kg. Co może być powodem powiększenia śledziony? co mogę. Zrobić aby wróciła do normalnych rozmiarów.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proponuje udać się do lekarza hematologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.