Wykrycie obecności drugiej śledziony a zespół Gilberta

Witam. Wykryto u mnie obecność drugiej śledziony, przy czym wymiary tego narządu są znacznie powiększone. Dodatkowo od kilku lat mam nieprawidłowe wyniki morfologii: małopłytkowość, leukopenia oraz okresowo anemia, mam również zespół Gilberta. Czy powinnam się zdecydować na wycięcię śledziony? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja hematologa który dokładnie przeanalizuje dotychczasowe wyniki badań.