Co może być przyczyną silnego bólu przy dwóch ostatnich żebrach?

Mój mąż ma silny ból z lewej strony zaraz przy dwóch ostatnich żebrach ma tam lekko opuchnięte ból promieniuje na plecy smarował środkami przeciwzapalnymi i ból trwa juz 7 dni i nie ustepuje Mam pytanie co może być ewentualnie przyczyną takiego bólu i czy musi iść do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości najpewniej mają podłoże zapalne. Sugeruję, by mąż skonsultował się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.