Co może być przyczyną takiego obżarstwa?

Dzień dobry,mam 42 lata i od dłuższego czasu mam problem a jest to straszne objadanie się , jem wszystko chipsy słodycze dżemy pełno kanapek pijąc przy tym 3 4 herbaty.potem jestem bardzo senna i zimno mi i na wadze i wo góle nie brzybieram . Bardzo proszę o odpowiedź co może być przyczyną obrzarstwa. BARDZO DZIĘKUJĘ

Polecam zatem następujące postępowanie: udać się do gastrologa który zleci odpowiednie badania oraz do psychologa, który od strony mentalnej przyjrzy się trudnosciom. Pozdrawiam.

Obżarstwo jest objawem tego, że coś nie działa prawidłowo. Przyczyn emocjonalnych może być dużo. Warto jednak, zanim podejmie się Pani konsultacji u psychologa, aby poszła Pani do lekarza i wykluczyła przyczyny medyczne. Być może jest to sprawa hormonów lub skutek przyjmowanych leków.
Agnieszka Lipińska

Czy bierze Pani leki sterydowe lub przeciwdepresyjne? Mają takie skutki uboczne. Jeśli nie, przyczyna może tkwić w psychice i za jakiś czas mogą pojawić się skutki w postaci nadwagi a potem otyłości. Mogą też być to spadki poziomu glukozy we krwi. Musi się PAni zbadać , a potem ew. pójść do psychodietetyka.