Co może dolegać mojemu 10-miesięcznemu dziecku?

Witam mój synek ma 10 miesięcy zaczął mi nie dopijać celej porcji mleka dostawał trzy razy dziennie i zawsze pił cała butelkę a teraz zostawia 90 ml. W nocy czasem budzi się z takim płaczem jak by mu się to śniło. Ogólnie co nic trzy razy wstaje bo coś jest nie tak nie wiem już co mu jest w dzien jest pogodny bawi się i wgl obiady je wszystko też mało śpi w dzien po pół godziny do godziny i też budzi się z taki płaczem trochę stękaniem. Już nie wiem co może mu dolegać może trochę zęby ale aż tak?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na taki stan może składać się wiele dolegliwości jednocześnie – proszę pamiętać, że pierwszy rok życia dziecka jest dla niego kamieniem milowym w rozwoju. Niekiedy w jednym czasie pojawia się ząbkowanie, skok rozwojowy i dolegliwości trawienne spowodowane rozszerzaniem diety.

To, a nawet cały rozwój psychofizyczny, może sprawiać, że dziecko ma gorsze momenty. Mam tu na myśli słabszy apetyt, rozdrażnienie czy lęk separacyjny i problemy ze snem. Jeżeli dziecko w ciągu dnia ma dobry apetyt, jest wesołe, rozwija się prawidłowo, nie gorączkuje, nie ma wysypki czy biegunki, to nic nie wskazuje na to, by miała Pani powody do obaw.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/apetyt-u-dzieci oraz https://portal.abczdrowie.pl/skoki-rozwojowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.