Co może oznaczać opuchlizna policzka i powiększenie migdałka?

Witam. Mam taki oto problem. Parę dni temu spuchł mi lewy policzek, nie mam ropy w dziąsle, zupełnie jakby mnie ktoś uderzył. Dwa dni temu dostałam gorączki, ale mi tego samego dnia spadła do normalnej temperatury. Pojawiło się natomiast uczucie zatkanego ucha, powiększony migdałek oraz delikatne uczucie dyskomfortu w kąciku żuchwy pod uchem z lewej strony. Oprócz ww objawów nic mnie nie boli, mam uczucie tylko ciągnięcia kiedy ruszam głową. Czy może to być spowodowane wyrzynaniem się 8 bądź zapalenie zatok, z którymi mam spory problem? Dodam jeszcze, że mam problemy z nerkami oraz mięśniaka macicy. Czy to może powodować u mnie spadek odporności? Bo taką sytuację mam już 3 raz w ciągu 5 miesięcy i żaden lekarz nie może znaleźć przyczyny :(

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze wskazana jest wizyta u laryngologa i stomatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć