Co może oznaczać powtarzający się sen, w którym zaginęła moja mama?

Witam mam 20 lat niecałe 3 lata temu zmarła mi mama, ostatnio przebudzam się w nocy dzień w dzień o tej samej godzinie a jest to godzina przed 2 w nocy lub po 2. Od wczoraj przebudzam się częściej w nocy i nie wiem jak to ująć mam ciągle ten sam sen w którym moja mama zaginęła i szukam jej ze starsza siostra tyle że kontynuacja tego snu jest dalsza nie wiem o co chodzi. Proszę o odpowiedź

Witam, niecałe trzy lata temu straciła Pani mamę. Jest to smutne doświadczenie, utrata bliskiej osoby. Być może pojawia się tęsknota, brak Pani mamy. Być może poszukuje Pani czegoś lub w Pani życiu zaszły jakieś zmiany. Warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać o tym dłużej i wspólnie poszukać rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Doświadczenie śmierci rodzica jest trudne i może powodować silne emocje, wyrażające się na różne sposoby np. poprzez objawy z ciała, sny itp. Aby analizować sen bardziej szczegółowo, konieczny jest dłuższy osobisty kontakt terapeutyczny, w którym byłaby możliwa głębsza analizy Pani historii, relacji z mamą, Pani doświadczenia żałoby po jej stracie itp.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia, z powodu odejścia Pani Mamy.

Mam mało danych...

Zaprezentowane przez Panią, powracające doznania senne, powiązane z Osobą Pani nieżyjącej Mamy, mogą być odzwierciedleniem Pani myśli, w ciągu dnia, lub tuż przed snem.

Funkcjonuje taka zasada, że to, o czym myślimy, to to przyciągamy...

Zachęcałabym Panią do podzielenia się z Kimś Bliskim, o Tym, Czego Pani doświadcza, do podzielenia się Swoimi uczuciami.

Może warto byłoby rozważyć taką rozmowę, pod okiem Psychologa?

Serdeczności oraz Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Panią,
Powtarzające się sny sygnalizują zwykle jakiś istotny
problem, z którym śniący sobie nie jest w stanie poradzić.
Problem ten może dotyczyć zarówno teraźniejszości
jak też przeszłości.
Często koszmarne sny są objawem zaburzeń nerwicowych
lub stresu pourazowego.
U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie
dochodzi do nieustannego odtwarzania traumy zarówno
w powracających, wywołujących cierpienie wspomnieniach
jak też w koszmarnych czy też powtarzających się snach.
Konieczne jest wtedy podjęcie psychoterapii,
gdyż związany z tym długotrwały stres i lęk może
prowadzić do rozwijania zaburzeń nerwicowych
lub zaburzeń psychicznych.
Drugi aspekt dotyczy teraźniejszości.
Odnosi się do sytuacji, lęku lub zachowania
w którym śniący tkwi obecnie.
Najczęściej jest to sytuacja, która nie daje spokoju,
a którą śniący chciałby wyprzeć, zapomnieć.
Może towarzyszyć jej lęk, bezradność, poczucie winy,
chęć ukarania się itd.
Powtarzające się sny zawsze sygnalizują problem,
który trzeba rozwiązać dla zdrowia fizycznego
i psychicznego oraz dla spokoju duszy.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji po wnikliwym
przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom
na przestrzeni Pani życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl