Co może oznaczać takie drżenie w towarzystwie?

Witam. Mam problem taki jesli jestem w większym towarzystwie zaczyna się we mnie wszystko trzasc czasami to jest nie do opanowania nie mówiąc wziąść szklankę do ręki. Ale w mniejszym czasami też ciągle mam tylko w głowie że nie wytrzymam i ciągle o tym myślę że zaraz wszystko bd sietrzeslo we mnie. W domu normalnie tylko myśli o tym w pracy jakoś potrafię to przezwyciężyć na jak czasem ciężko ale w głowie mam że jak nie pójdę bd dniem straconym. Ciężko funkcjonować tak bo strach ogarnia iść mnie na jakieś wesele czy jakoś inna impreze. NW czy ja zwariowalem czy coś. Proszę o jakoś porada bo wstyd mi iść z tym do jakiego kolwiec lekarza bo nie wiem czy nie ważna mnie za kapletnego wariata

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

możliwe, ze Pana dolegliwość związana jest z zaburzeniami nerwicowymi np. fobią społeczną. Wiele osób zmaga się z tego typu objawami więc nie jest Pan odosobniony.

Może Pan spróbować kontaktować się np. z psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.