Co może oznaczać zmęczenie u syna?

Dzień dobry, syn (11 lat, alergik - pyłki trawy, bylica, żyto, kot; przyjmujący: hitaxa, promonta, budesonide) jest codziennie zmęczony, czesto jest mu gorąco lub ma zimne policzki mimo ciepłej pogody. Wyniki badań w lutym erytrocyty 4,81 (norma do 4,6) hematokryt 43,5 (do43,0) radę 15,3 (do 14,5) eos% 5,3 (do 5,0) żelazo 166 (do 112) pozostała morfologia w normie, ferrytyna 40,3. Hematolog uznał wyniki za dobre i odesłał do gastrologa. Gastrolog zalecił USG i lekkostrawną dietę. USG jamy brzusznej w normie, brak odchyleń. Testy na pasożyty negatywne. Powtórzona morfologia w sierpniu erytrocyty 5.05 hematokryt 44.3 mon% 6,8 (do 6) eos% 7,4(do 5) ob 2 crp mniej niż 0,4 (norma mnie niż 0,5) żelazo 114. Podczas drugiej morfologii na pewno nie był odwodniony. Lekarz prowadzący nie ma pomysłu co dalej. Proszę o pomoc - do jakiego specjalisty mam się udać?

Zmęczenie jest niestety względnym pojęciem, trudno się odnieść podczas różnicowania chorób do tego objawy. jest bardzo niespecyficzne. Wyniki badań są dobre. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.