Co może wpływać negatywnie na stan mojego umysłu?

Dzień dobry. Mam 42 lata i od jakiegoś czasu zauważam u siebie kłopoty z pamięcią oraz koncentracją. Często nie mogę sobie przypomnieć nazwy jakiegoś produktu, nazwiska czy daty. Uwagę skupiam na bardzo krótko, szybko się dekoncentruję (bez powodu). Od 5 lat choruję na Hashimoto. Gdzie powinnam szukać pomocy? Czy choroba tarczycy może tak negatywnie wpływać na stan mojego umysłu?

Niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na naszą uwagę i pamięć. Warto ćwiczyć pamięć, rozwiązywać krzyżówki, sudoku, dużo czytać. Proszę wykonać badania laboratoryjne oceniające funkcje tarczycy, czy dawka leku jest odpowiednia.