Co oznacza biała i serowata wydzielina z pochwy?

W aptece dostałam Hexagyn Duo na infekcje intymna. Po 3 dniach świąd ustał, ale pojawiła się u mnie biała, twarożkowa wydzielina, której wcześniej nie miałam. Czy to normalne przy stosowaniu tych tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Hexagyn Duo to globulki dopochwowe zawierające między innymi kwas mlekowy i kwas hialuronowy. Przeznaczone one są do zapobiegania oraz leczenia suchości pochwy, a także towarzyszącym temu stanom zapalnym.

Po zaaplikowaniu globulki osadzają się na ściankach pochwy, dzięki czemu ich działanie jest długotrwałe. Po jakimś czasie wiele osób zauważa również serowatą wydzielinę z pochwy, w której znaleźć można pozostałości preparatu.

Najprawdopodobniej więc wydzielina, którą Pani zauważyła ma związek z zastosowanym leczeniem. Jeśli jednak wydzielina o takiej konsystencji utrzymywałaby się dłużej, proszę udać się do ginekologa, który poprzez badanie będzie mógł wykluczyć bądź potwierdzić ewentualną infekcję intymną.

Inne pytania dotyczące globulek Hexagyn Duo znajdują się pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-globulki-dopochwowe-hexagyn-duo-zmniejszaja-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-stosowania-globulek-hexagyn-duo-w-37-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niemoznosc-wspolzycia-po-zazyciu-globulki-hexagyn.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.