Co oznacza centralno-prawostronna przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego?

Witam jestem po MR kręgoslup lędzwiowy. Od ponad 15 lat mam problem z plecami i z roku na rok coraz gorzej. Prosiłbym o opinie wyniku MR z góry dziękuję Centralno-prawostronna przepuklina jądra miażdżsytego krążka międzykręgowego L5/S1, z prawostronnym konfliktem krążkowo-korzeniowym w kanale kręgowym. Mniejsza, centralno-lewostronna protruzja krązka m-k L4/L5 modelująca worek oponowy i sąsiadująca z lewym korzeniem nerwowym L5 w kanale kręgowym.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano dość poważne zmiany, które są przyczyna pana dolegliwości. Wskazana kontrola u neurochirurga pod kątem ewentualnego zabiegu operacyjnego lub ustalenia odpowiedniego leczenia i ćwiczeń.
Pozdrawiam