Co oznacza guzek na szyi u 29-latki?

Witam mam pytanie od jakiegoś czasu dotykając szyi z prawej strony wyczuwam tak jak by guzek, guzekjest w połowie szyi dość spory i pszesuwa się pod palcami podczas dotykania boli chciałbym bym miej więcej się zorientować co to może być i do jakiego lekarza miała bym się zglosic

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej udać się w pierwszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie pokierowania dalszą diagnostyką. Guzek może być w wysokim prawdopodobieństwem powiększonym węzłem chłonnym, ale może być też guzkiem tarczycy. Jeśli badanie fizykalne tego nie wyjaśni warto wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym oraz poziom hormonów tarczycy wraz z USG szyi.