Co oznacza pole płucne obustronnie okołownękowo o zmniejszonej przejrzystości?

Witam . Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. pole płucne obustronnie okołownękowo o zmniejszonej przejrzystości , z zagęszczeniami okołooskrzelowymi. pozdrawiam Nikodem lat 60

Jakub Migoń

Witam, Pana opis może wskazywać na przewlekły stan zapalny w płucach, może on być spowodowany wieloma czynnikami: podrażnieniem fizycznym (pył, papierosy), przewlekłą infekcją lub chorobami autoimmunologicznymi itp. Bez dodatkowych informacji takich jak: wyniki innych badań, objawy nie ma możliwości udzielenia dodatkowych informacji. Zalecam wizytę z lekarzem zlecającym badanie - do niego będzie należeć decyzja o dalszej diagnostyce lub wprowadzeniu leczenia na podstawie obecnych wyników. Pozdrawiam