Co oznacza poprzecznica i fragment wstępnicy mający obkurczone światło?

TK - II część . Zazn są drogi żółc. śródwątrobowo przywnękowo. PWŻ na poz. głowy trzustki-7 mm szer. Stan po usun. pęcherzyka.Śledziona prawidł. wielkości.z torbielką pod torebką przy powierzchni zewn.-5 mm. Poniżej śledziony w jej przyleganiu położona dodatk. śledziona 17 mm. Widoczny fragment zstępnicy- ściana jelita jest łagodnie pogrubiała, o regularnych zarysach, co może być wynikiem stanu zapalnego (z pytajnikiem). Poprzecznica i fragment wstępnicy mają obkurczone światło.Co to oznacza?

Witam , obkurczone swiatlo jest przeciwieństwem poszerzonego światła , które mogloby wskazywać na przeszkode poniżej , tutaj nie istnieje ta sytauacja , wiec wszystko wyglada optymistycznie. Szczególy proszę omówić z lekarzem , ktory zlecil/wykonal/opisał badanie!!! z. żurawski