Co oznacza ruchomy guzek na szyi?

Witam, Mam 20 lat i sporadycznie palę papierosy. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie małego, ruchomego guzka po prawej stronie szyi, tuż pod węzłami chłonnymi na tętnicy szyjnej. Nie mam żadnych niepokojących objaw, lecz taka zmiana mnie martwi. Moja mama ma chorobę Hashimoto - czy to możliwe, że guzek może mieć coś z tym wspólnego? Jeśli nie, co to może być?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. On po badaniu będzie mógł stwierdzić czy to raczej zmiana na tarczycy, powiększony węzeł chłonny lub jeszcze coś innego. On również będzie mógł zaplanować dalsze postępowanie w Pani sytuacji.