Co oznacza słyszenie głosów w głowie?

Dzień dobry, już od dawna słyszę pewnego starszego człowieka który do mnie mówi w sytuacjach dosyć dla mnie ważnych. Tyle że Koło mnie nie ma żadnego mężczyzny. Dla przykładu na egzaminie dany mężczyzna powiedział mi że źle robię zadanie i miał rację. 2 miesiące temu miałem spotkanie z sarną, ale mężczyzna kazał mi zwolnić do 30 km/h, zatrzymałem się 10cm od sarny. 5 miesięcy temu podczas jazdy rowerem dany mężczyzna kazał mi skręcić w najbliższą ulice zmieniając całkowicie trasę nie wiem dlaczego. Około 6 miesięcy temu zobaczyłem go na tylnym siedzeniu w aucie, czujnik zapięcia pasów się uruchomił ponieważ czujnik w aucie wyczuł obciążenie A brak pasów, wtedy mówił mi że mam zwolnić i znikł, chwilę później wyskoczył mi dzik. Zdarzało się że stał przy ulicy jak jechałem autem i spokojnie patrzył i nic nie mówił. Jeżeli to widzę to jest to starszy mężczyzna z kapeluszem, nie widziałem nigdy twarzy, ma ciepły głos lecz zdecydowany. Pojawia się tylko w sytuacjach ważnych. Aktualnie mam 18 lat A tego mężczyznę widziałem już od 16 roku życia. Zdąża się to bardzo rzadko. Ten głos nie jest w mojej głowie Ale tak jakbym słuchał człowieka. Bardzo mi zależy na odpowiedzi, ale jestem pewien że nie jest to zły człowiek. Dziękuję za wysłuchanie.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien Pan się udać z podanymi objawami do lekarza. Moim zdaniem powinno się wykluczyć istnienie zmian w mózgu mogących wpływać na doznawane odczucia, np. wykonać badanie obrazowe mózgu. Jeśli lekarz nie znajdzie żadnej uchwytnej przyczyny, zapewne skieruje Pana do lekarza psychiatry, gdyż podane objawy mogą nasuwać podejrzenie schizofrenii. Jest Pan młodą osobą, a właśnie najczęściej w tym wieku zaczynają się objawy chorobowe.