Co oznacza swędząca wysypka na skórze brzucha?

Witam! Na skórze brzucha pojawiła mi się strasznie swedzaca wysypka. Zacznę od tego, że zrobiłam sobie kolczyk w pępku w profesjonalnym salonie piercingu. Przez 2 tygodnie było w porządku, po tym czasie wdalo mi się zapalenie ropne i kazano mi je smarować Tribiotykiem. Przeszło lecz w 3 dzień stosowania zaczęło strasznie swedzieć, więc zaprzestalam stosowania. Dodam że przemywam codziennie od zrobienia kolczyka tylko Octeniseptem. Po jakoś 4 dniach wysypka zaczęła być już na dużej powierzchni brzucha i zaczął sączyć się dosyć intensywnie przezroczysty plyn. Więc udałam się do lekarza rodzinnego, który powiedział że to uczulenie ale nie wie na co, ponieważ mam kolczyk z tytanu i dostałam krem Pimafucort oraz antybiotyk Amoksiklav 1000mg. Mija 3 dzień od smarowania i jest trochę lepiej lecż wystarczy że się podrapie i wysypka się rozprzestrzenia. Dziś przyjęłam pierwsza dawkę antybiotyku. Proszę o poradę co to może byc i jak mam sobie pomóc. Dziękuję!

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję dokończyć leczenie zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, a w razie braku poprawy udać się do dermatologa i/lub alergologa. Do czasu wygojenia zmian proponowałbym raczej wyciągnąć nowy kolczyk ze względu na koincydencję wystąpienia zmian z jego założeniem. Reakcja alergiczna mogła zostać również nasilona przez towarzyszące zakażenie skóry.