Co oznacza taki ból w okolicy jądra?

Dzień dobry, Od kilku dni odczuwam w okolicy prawego jądra delikatny ból przy dotyku. Na szczęście podczas dotyku nic nie wyczułem. Nie jest to ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie no ale jednak. Odczuwam w związku z tym również delikatny dyskomfort mówiąc nomenklaturą dentystyczną czuje że prawa strona jest bardziej nadwrażliwa. Podczas leżenia ten dyskomfort przechodzi do niewielkiej części prawej pachwiny. Chciałbym się dowiedzieć co to może być? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn bólu okolic jąder może być naprawdę wiele. Na pewno można tutaj wykluczyć skrajne przypadki skrętu jądra czy ostrego zapalenia, ponieważ dyskomfort jest niewielki. Może problemem są np. żylaki powrózka nasiennego, które potrafią powodować lekki ból bez występowania objawów takich jak obrzęk czy zaczerwienienie. Towarzyszą mu jednak tzw. ocieplenie jądra oraz uczucie ciężkości. Jeżeli ból nasila się po wysiłku fizycznym, to problem może leżeć w przepuklinie pachwinowej.

Musi Pan pamiętać, że do diagnozy takiego problemu niezbędna jest wizyta u urologa. Tylko on będzie w stanie przeprowadzić odpowiednie badanie USG, które sprawdzi, czy z jądrami jest wszystko w porządku. Niewielki ból nie powinien być raczej powodem do obaw, ale na pewno nie można go bagatelizować.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z treściami na naszej stronie, które pomogą Panu w lepszym zrozumieniu przywołanych wcześniej schorzeń:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zylakow-powrozka-nasiennego

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.