Co oznacza taki wynik gastroskopii u 31-latka?

Interpretacja Gastroskopii. Część zstępująca i opuszka XII-cy bez zmian. Odźwiernik kształtny, drożny. Błona śluzowa żołądka prawidłowo pofałdowana i ukrwiona. Jeziorko śluzowe obfite- jasne. Wpust luźny, część podwpustowa żołądka wpukla się do przełyku, błona śluzowa wpustu obrzęknięta. Linia Z nierówna. Błona śluzowa przełyku bez zmian. Rozpoznianie: Nieszczelność wpustu niedużego stopnia. Zapalenie wpustu.

Witam,

brak informacji z jakiego powodu wykonał Pan badanie gastroskopie.

Każdy wynik, w tym wynik badania gastroskopii, powinien być rozpatrywany w kontekście objawów, ewentualnych odchyleń w badaniu fizykalnym, wyników innych badań obrazowych, laboratoryjnych.

Wskazana konsultacja lekarza gastrologa lub lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam