Co oznacza taki wynik TK jamy brzusznej?

TK jamy brzusznej: Trzustka nieco zanikowa o zachowanej budowie zrazikowej, miernie niejednorodna głowa trzustki, bez wyraźnych zmian ogniskowych w miąższu trzustki, niepokój budzi odcinkowe poszerzenie przewodu Wirsunga w trzonie do 4-5,5 mm - do rozważenia badanie MR J.brzusznej. Uchyłki zstępnicy. Guzek 8 mmm przysercowo w języczku, poza tym przypodstawne pola płucne bez zmian ogniskowych. Podejrzenie przepukliny wślizgowej rozworu przełykowego przepony.

Opisano wiele zaburzeń i odchyleń od stanu prawidłowego. Niestety nie wiem w jakim celu i z jakiego powodu wykonano badanie, co jest planowane dla pacjenta w związku z powyższym. Nie pomogę.