Co oznacza ten ból lewego jądra?

Witam, zaczęło się od krwi w nasieniu, która jednak szybko ustąpiła. Teraz odczuwam delikatny ból u dołu lewego jądra. Dodam, ze uprawiam sport dużo razy w tygodniu, oraz nie mam innych objawów, typu zaczerwienienia, spuchnięcia, trudności przy oddawaniu moczu itp. Tylko sam dyskomfort. Zdarza się też, że przy innej czynności jeśli o tym nie myślę- bólu nie ma. Może mieć to podłoże psychogenne lub po prostu być to czynnościowe lub np pękła żyłka ? Czy raczej jest to coś gorszego ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Ból jąder może być spowodowany różnymi czynnikami. Takiego problemu nie należy bagatelizować. W opisanej sytuacji najlepiej będzie, jeżeli uda się Pan do urologa. Lekarz będzie mógł skierować Pana na szczegółową diagnostykę i w oparciu o wszystkie badania postawić diagnozę oraz zaproponować leczenie.

Ból jądra może wskazywać m.in. na stan zapalny. W jego przebiegu u pacjenta może pojawić się obrzęk i zwiększony ból. Często zauważalne jest powiększenie tych miejsc. Dolegliwości bólowe mogą wskazywać także na skręt jądra objawiający się nagłym, mocnym bólem po jednej stronie, który może promieniować aż do pachwiny. Pojawia się np. podczas różnych aktywności fizycznych. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Możliwe, że lekarz skieruje Pana na badanie USG jąder, dzięki któremu można wykryć różne nieprawidłowości. Do czasu wizyty proszę wstrzymać się ze stosowaniem różnych maści czy innych środków bez porozumienia z lekarzem.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu abcZdrowie.pl, który opisuje różne możliwe przyczyny bólu jąder:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie

Warto także sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagly-bol-w-jadrze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-wyczuwam-bol-lewego-jadra

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-taki-bol-lewego-jadra

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.