Co oznacza ujemna próba dobutaminowa?

Witam. Lecze się u kardiologa. Miałam robiona próbe wysilkowa i wyszla dodatnia i Pani doktor wyslala mnie na próbę dobutaminowa która wyszła ujemna. Czy to cos oznacza? Szybko się męczę i czasami odczuwam szybsze bicie serca oraz chciałabym się dowiedzieć co oznacza takie ciśnienie. 100/62 puls 54.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Próbę dobutaminową wykonuje się zazwyczaj, gdy są przeciwwskazania do próby wysiłkowej. Ma ona taki sam cel jak próba wysiłkowa. Niestety nie znam przyczyn, z których powodu u Pani podjęto taką diagnostykę. Pomiary Pani ciśnienia tętniczego i pulsu znajdują się w granicach normy, ale zawsze należy brać pod uwagę stan kliniczny pacjenta, dlatego powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu interpretacji Pani badań.