Co oznacza USG piersi 32-latki?

Witam lecze sie u hirurga -onkologa z powodu moich piersi wykonalam teraz badanie USG i wynik byl nastepujacy ;Piersi gruczolowe cechy mastopatii.W p.lewej na godz 2/3 zm bezcechowa o dl 10mm-torbiel na godz 2 zm o mieszanej echogenicznosci dosc gladkoscienne o dl 21,6 mm grudka dysplastyczna.W og Spance/a zm hypoechogeniczna o czesciowo zatartych rysach o dl 16 mm-tluszczyk?.W p.prawej na godz 12 grudka dysp o dl 14 mm.W dolach pachowych odczynowe ww.chlonne do wielkosci ok 10x6 mm.Prosze o wyjasnienie mojego wyniku badania pozdrawiam kobieta 32 lata

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

U Pani zmiany te raczej nie mają charakteru podejrzanego, ale zawsze taki wynik powinien ocenić onkolog - być może będzie potrzebna dalsza diagnostyka.