Co oznacza utrzymująca się chrypka?

Witam. Od dwóch dni mam chrypkę oraz kaszel. Brak gorączki, brak bólu gardła i krtani. Czuję się wręcz świetnie nie licząc tej chrypy. Czuję jakby zalegała tam wydzielina której nie mogę ani połknąć ani wypluć. Dodam że około 2 miesiące temu rzuciłem palenie. Przez te 2 miesiące około bolały mnie płuca(RTG czyste nie licząc wzmożonego rysunku naczyniowo oskrzelowego). Chciałbym się dowiedzieć czy to może być spowodowane oczyszczaniem płuc i czy powinienem się martwić lub udać do lekarza rodzinnego?

Lek. Michał Lenard

Dwudniowa chrypka nie jest powodem do niepokoju. Jeżeli będzie się utrzymywała ok. 2 tygodni, wtedy trzeba będzie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który Pana zbada, zleci podstawowe badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!