Kobieta , 43 lata witam mój mąż właśnie odebrał wynik z scyntygrafii.badanie wykonano po dożylnej iniekcji MDP-Tc99m.w badaniu trójfazowym uwidoczniono wzmożone gromadzenia radiofarmaceutyku osteotropowego w obrębie lewego podudzia w fazie naczyniowej i miąższowej w fazie póznej koncentracja radioznacznika w obrębie stawu skokowego i części stępu.Obraz scyntygraficzny jest typowy dla ostrego zapalenia kości w ww lokalizacji. Co to znaczy w czerwcu było otwarte złamanie nogi i do dziś są powikłania takie jak martw
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Scyntygrafia – Scyntygrafia jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym, należącym do technik medycyny nuklearnej. Dzięki wykorzystywaniu bezpiecznego dla zdrowia promieniowania gamma umożliwia zobrazowanie organów wewnętrznych. Scyntygrafia jest badaniem izotopowym, które wykorzystuje niewielkie dawki izotopów promieniotwórczych, tak zwanych radioznaczników.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: