Co oznacza wynik badania scyntygrafii kości?

witam mój mąż właśnie odebrał wynik z scyntygrafii.badanie wykonano po dożylnej iniekcji MDP-Tc99m.w badaniu trójfazowym uwidoczniono wzmożone gromadzenia radiofarmaceutyku osteotropowego w obrębie lewego podudzia w fazie naczyniowej i miąższowej w fazie póznej koncentracja radioznacznika w obrębie stawu skokowego i części stępu.Obraz scyntygraficzny jest typowy dla ostrego zapalenia kości w ww lokalizacji. Co to znaczy w czerwcu było otwarte złamanie nogi i do dziś są powikłania takie jak martw

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest włączenie odpowiedniego postepowania terapeutycznego. proszę koniecznie udać sie do lekarza ortopedy./