Co oznacza wynik badania TK 68-latka?

Jak interpretować taki opis badania TK: "Płuca prawidłowo powietrzne. Po str. lewej w s. 3 na granicy z s. 4 obszar zagęszczeń miąższowych śred. ok. 50 x 30 mm przylega szeroko do przedniej ściany klatki piersiowej. Zmiany niedodmowo-zapalne? npl?W obu szczytach przyopłucnowo drobne zwłóknienia. Powiekszonych węzłów chłonnych śródpiersia nie stwierdzono. Pozostałe struktury śródpiersia bez zmian. Nadnercza bez zmian, płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono." Mężczyzna 67 lat, nigdy nie palił, OB 65, CRP 2,5. Proszę o pomoc, boimy się bronchoskopii, to podobno bardzo bolesne badanie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym konsultację z pulmonologiem. Bronchoskopia u niektórych pacjentów jest wykonywana w analgosedacji aby zminimalizować odczuwanie nieprzyjemnych doznań.