Co oznacza wynik badania TK mózgu i móżdżku?

Witam. Jestem mężczyzna w wieku 52. Mój wynik TK. Posrodkowo nieco powyżej polkul mozdzku do tyłu od blaszki czworaczej uwidocznila się okrągła struktura średnicy 9 mm. Uwypuklajaca się poza poziom mozdzku i gęstości zbliżonej do tkanki mózgowej. Wskazane wykonanie badania MR celem jej dalszej oceny możliwa anomalia rozwojowa do weryfikacji. Poza tym Możdżek i struktury tylnojamowe bez zmian. Hypoplazja zatok czołowych. Zwapnienia w wewnatrzczaszkowych odcinkach tętnic szyjnych wewnętrznych. Co to oznacza? Czy mam się czymś martwić? Proszę o odpowiedź.

Witam!
Znaleziono nieokreślony twór w tylnej jamie czaszki. W celu określenia charakteru tej zmiany zaproponowano RM głowy (jest dokładniejszy). Ponadto słabiej rozwinięte zatoki czołowe i blaszki miażdżycowe w tt. szyjnych wewnętrznych. Z pewnością w Pańskim interesie leży wyjaśnienie charakteru stwierdzonej "okrągłej struktury" w tylnej jamie czaszki!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.