Co oznacza wynik badania USG szyi i ból gardła?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu mniej więcej 4 miesiecy mam jednostronny(prawa strona) ból gardła (Szyji). Umiejscowiony pod rzuchwą. Ból wciąż promieniuje do ucha. I do barku. . Odczuwam dyskomfort połykania. Czasami dość silny. Jestem po wymazach I w trakcie leczenia grzybicy. Poraź kolejny. . Wciąż chrząkam. Usg szyji widoczne pojedyncze wezly chlonne,pożądane za miesniem s-c-m-po prawej szyję przed mięśnie s-v-mastoideus obustronnie. Największy po prawej 9mm. Dodam że niestetyty jestem palaczem. Proszę o jakieś sugestie.

Wynik badania USG węzłów chłonnych jest prawidłowa i nie ma powodu do niepokoju. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się laryngolog lecz należałoby jeszcze zastanowić się nad konsultacją z neurologiem. Ból promieniujący do ucha, barku może być związany z jakąś patologią w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa dlatego radziłbym jeszcze w tej kwestii rozważyć wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący.