Co oznacza wynik biopsji żołądka?

Witam, Proszę o interpretację biopsji wycinka z żołądka. 1, Wycinek tkankowy (część odźwiernikowa) rodz. badania- histopatologia: fragment przekrwionej błony śluzowej strefy przejściowej żołądka bez zmian zapalnych, zaniku, metaplazji jelitowej oraz dysplazji. W ocenianych wycinkach nie stwierdzono obecności bakterii spiralnych w rutynowym barwieniu HE. co to oznacza w prostym języku? :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to, że ie wykryto żadnych zmian, jedynie błona śluzowa żołądka jest przekrwiona. Jednak takie badanie zawsze powinien ocenić lekarz, który skierował Pana na nie, ponieważ należy je interpretować w powiązaniu o obraz kliniczny pacjenta.