Co oznacza wynik MR po upadku?

Witam, 1,5 roku uległam upadkowi na oblodzonym chodniku upadając do tyłu od tej pory mam dolegliwości po stronie prawej ból w obrębie kręgosłupa promieniujący do nogi, mrowienie, ból pięty, ból po prawej barku. Poniże wynik Rm odcinka L-s proszę o interpretację:Trzony kręgów o zachowanej wysokości z niewielkimi zmianami zwyrodnieniowymi typu tłuszczowego i zmianami zwyrodnieniowymi typu Modic II blaszek granicznych L5/S1. Krążek L5/S1 - obniżony z cechami dehydratacji i z niewielką, szerokopodstawną wypukliną, która zwęża otwory międzykręgowe w częściach dolnych obustronnie, z dyskretnym modelowaniem struktur nerwowych. Krążek L4/L5 - o zachowanej wysokości, ze wstępną dehydratacją i z centralną wypukliną na szerokiej podstawie. Materiał krążka nieco spłyca zachyłki boczne z przewagą po stronie lewej i dyskretnym modelowaniem korzeni lewego nerwu L5 oraz zwęża nieco otwory międzykręgowe obustronnie, dochodząc w sąsiedztwo przebiegających struktur nerwowych. Pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i intensywności sygnału, bez protruzji. Guzki Schmorla na poziomach Th11-L3. Stożek końcowy rdzenia kręgowego na poziomie Th12, widoczny fragment rdzenia bez patologicznych sygnałów.

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.