Co oznacza wynik prolaktyny 1630 mU/l?

Witam, dziś odebrałam wyniki badań Prolaktyny wyszło 1630 mU/l, krew miałam pobraną w 5 dniu cyklu. Co oznacza tak wysoki wskaźnik? Czy mam powody do obaw???

Wynik najprawdopodobniej wskazuje na hiperprolaktynemię. Proponuję dla pewności wykonać test ciążowy jeśli istnieje możliwość że mogłaby Pani być w ciąży. (w ciąży poziom prolaktyny rośnie). Wynik ten wymaga przeprowadzenia dalszej diagnostyki, żeby ustalić przyczynę zaburzeń - powinien prowadzić ją specjalista endokrynolog lub ginekolog.